Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

МІНДОВКІЛЛЯ: У НАЙБЛИЖЧІ 10 РОКІВ ІНВЕСТИЦІЇ У МОДЕРНІЗАЦІЮ ТА РОЗВИТОК МАТИМУТЬ «ЗЕЛЕНИЙ» КОЛІР

Дата: 16.06.2021 09:35
Кількість переглядів: 319

 

У найближчі 10 років інвестиції у модернізацію та розвиток матимуть «зелений» колір. Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський на Екологічному форумі ООН 2021.

«За даними дослідження Інституту Горшеніна, в Україні проблеми захисту довкілля не є пріоритетними серед громадян. Але відзначу, що поступово увага суспільства до них підвищується. Зміни відбуваються завдяки послідовній роботі. Адже ми крок за кроком втілюємо у життя наші пріоритетні політики у сфері захисту довкілля», зауважив Роман Абрамовський.

Міністр окреслив головні напрямки, над якими працює Міністерство сьогодні та чого вже вдалось досягти:

«Сподіваюся, що Уряд найближчим часом прийме оновлені цілі України до Паризької Угоди, у яких задекларовано зменшення викидів парникових газів на 65 % у 2030 році від рівня 1990 року. Враховуючи затверджену Урядом Національну економічну стратегію до 2030 року, де прогнозується досить значний розвиток промисловості та зростання ВВП, вважаю, що ціль амбітна, однак цілком досяжна. Адже, на мою думку, у найближчі 10 років інвестиції у модернізацію та розвиток матимуть «зелений» колір», повідомив Роман Абрамовський.

Аби досягти кліматичної нейтральності до 2060 року, Україна має впроваджувати інноваційні технології, аби не лише зменшувати кількість викидів у атмосферу, а і зменшувати рівень концентрацію двоокису вуглецю у атмосфері.

За словами Міністра, на шляху боротьби з кліматичними змінами маємо гарного союзника – українські ліси.

«Команда Міндовкілля працює над реформою лісового господарства, над збільшенням площ лісів, які сьогодні займають трохи менше 16 %. Адже лише збільшивши площі лісів ми зможемо збільшити поглинання СО2. Саме тому, за ініціативи Президента України, і розпочинаємо проект «Зелена Країна» – плануємо за найближчі 10 років збільшити площі лісів на 1 000 000 гектарів»,  зазначив Роман Абрамовський.

За його словами, сіянці висаджуватимуть на деградованих орних, рекультивованих землях та тих, які потребують консервації. При цьому обов’язково враховуватиметься необхідність збереження інших екосистем, в першу чергу степів та луків. Адже створення лісу на місці степової ділянки є недоцільним, це дуже шкідливо для біорізноманіття.

Як озвучував Міністр аграрної політики Роман Лещенко на форумі «Україна-30. Екологія», в Україні близько 6 млн. гектарів деградованих земель, які необхідно консервувати. А одним із шляхів консервації є заліснення.

Також Роман Абрамовський окреслив головні пріоритети у сфері водної політики, розвитку природно-заповідного фонду, збереження та відновлення біорізноманіття та повідомив, що торік території природно-заповідного фонду збільшились на 26 тис. гектарів. Вперше за 30 років усі межі територій ПЗФ оцифровані і відображені на публічній кадастровій карті.

Окрему увагу Роман Абрамовський приділив проблемі управління відходами:

«Наразі робота Міндовкілля сфокусована на створенні законодавчих рамок відповідно до європейських директив та сприятливих умов для реальної імплементації ієрархії управління відходами – від зменшення генерації, повторного використання, переробки і лише на кінцевій ланці – захоронення. Але для реалізації цього потрібна участь практично всього населення країни».

Міністр анонсував, що сьогодні Міндовкілля працює над тим, аби створити законодавчі і економічні умови для розвитку сучасних систем управління відходами. Сьогодні з цього питання тривають консультації з муніципалітетами та європейськими партнерами.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь