A A A K K K
для людей із порушенням зору
Лугинська громада
Житомирська область, Коростенський район

МІНЦИФРИ: В УКРАЇНІ ВПРОВАДЯТЬ МІЖНАРОДНУ СЕРТИФІКАЦІЮ НАВИЧОК ВОЛОДІННЯ КОМП’ЮТЕРОМ

Дата: 14.06.2021 16:24
Кількість переглядів: 147

Міністерство цифрової трансформації та Українська асоціація фахівців інформаційних технологій спільно впровадять в Україні міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером (ICDLInternational Computer Driver Licence).

Що таке ICDL?

ICDL — це сертифікація, що дозволяє людям засвідчити свої навички роботи з комп'ютером за міжнародним стандартом.

ЮНЕСКО виділяє ICDL як приклад міжнародної рамки компетенцій.

Якість і репутація ICDL ґрунтуються на понад 20-річному досвіді надання сертифікаційних програм.

Сертифікація ICDL доступна в понад 100 країнах.

Це мережа з понад 20 000 тестових центрів, що забезпечує більше 70 млн сертифікаційних тестів для 16 млн людей у всьому світі.

Сертифікація містить теоретичні та практичні завдання. Наприклад, при складанні тесту можливі такі завдання, як забронювати онлайн столик у ресторані або скопіювати речення із будь-якого сайту про науку, створити і відправити лист електронною поштою.

 

Навіщо потрібен ICDL сертифікат?

У разі вступу до вишів у багатьох країнах.

При працевлаштуванні до приватних компаній.

Для навчання та сертифікації цифрових навичок державних службовців.

 

Що буде зроблено в Україні?

Україна є учасником програми ECDL/ICDL з 2003 року. В Україні діє мережа тестових центрів, в яких можна пройти сертифікацію.

Міністерство цифрової трансформації підтримує ініціативу та підписало меморандум з Українською асоціацією фахівців інформаційних технологій, що є представником ICDL в Україні.

Буде створена цифрова навчальна система з 22 навчальних модулів, які охоплюють усі необхідні цифрові компетентності, згідно з європейським баченням.

Тестування та сертифікації за стандартом ICDL будуть проводитися для різних верств населення.

Завдяки підтримці ініціативи Мінцифрою матеріали за модулем «Український цифровий громадянин» будуть доступні безкоштовно.

Тренувальне онлайн-тестування за модулем «Український цифровий громадянин» буде імплементовано на порталі Дія.Цифрова освіта.

Крім того, домовились сприяти розвитку цифрових компетентностей державних службовців, педагогічних працівників, працівників медичної сфери, безробітних для підвищення можливостей працевлаштування.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що в межах партнерства передбачено також сприяння впровадженню рамки цифрових компетентностей для освітян (DigCompEdu) і рамки цифрових компетентностей для громадян (DigComp for Citizens).

Президент Української асоціації фахівців інформаційних технологій Сергій Бронін зазначив, що одна з головних цілей — спільними зусиллями охопити максимальну аудиторію українців для досягнення повсюдного проникнення цифрових технологій і в такий спосіб спростити повсякденне життя громадян, розширити доступні горизонти та підняти рівень виконання ними робочих задач, які сьогодні майже скрізь і завжди пов’язані із застосуванням тих або інших цифрових компетентностей.

 

Європейський досвід

В Європі ICDL раніше був відомий як ECDL (European Computer Driver Licence) з моменту запуску в 1997 році до 2019 року, коли був запущений новий бренд ICDL Identity, який офіційно об'єднав ECDL та ICDL.

ICDL і ECDL ніколи не відрізнялись за змістом, назва ECDL використовувалась для країн Європи, з географічної точки зору, а ICDL — для всіх інших країн світу.

ECDL/ICDL як стандарт комп'ютерної грамотності визнаний Європейською комісією, ЮНЕСКО, Радою Європейських Професійних Інформаційних Товариств, Європейським товариством інформатики, міністерствами освіти різних країн.

У Румунії з 2010 року Міністерство освіти визнало ECDL/ICDL еквівалентом тесту на бакалаврат із цифрової грамотності. Вже понад 50 000 учнів підтвердили іспит з цифрової грамотності в бакалавраті, отримавши сертифікат ECDL/ICDL.

У Польщі з 2010 року ECDL/ICDL була єдиною сертифікацією цифрових навичок, що зазначена в методичних рекомендаціях, опублікованих Міністерством освіти, щодо фінансування на 2014-2020 роки.

В Італії ще в 1999 році було підписано угоду між Міністерством освіти Італії та AICA, національним оператором ICDL в Італії, що визнає ECDL/ICDL офіційним стандартом оцінки навичок роботи на комп'ютері в італійській системі освіти. Ця угода поновлюється кожні 3 роки та залучає всі школи й університети на національному рівні.

У Туреччині в 2005 році Міністерство освіти вирішило узгодити навчальні програми з ІТ для початкових і середніх шкіл з програмами ECDL/ICDL. Цей крок супроводжувався визнанням ECDL/ICDL міжнародною кваліфікацією, еквівалентною турецькому державному іспиту з цифрової грамотності.

Згідно з португальським законодавством, викладачі та тренери, які працюють у галузі освіти для дорослих, викладаючи інформаційно-комунікаційні технології, повинні мати кваліфікацію з інформатики або спрямовану на інформаційно-комунікаційні технології, або сертифікат ECDL/ICDL.

ECDL/ICDL відповідає Національній системі кваліфікацій в Ірландії. Приблизно чверть усіх учнів середньої школи отримують сертифікат ECDL/ICDL, перебуваючи в школі.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь