Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ВЕРХОВНА РАДА ЗАРЕЄСТРУВАЛА ЗАКОНОПРОЕКТИ, НЕОБХІДНІ ДЛЯ РЕФОРМИ У СФЕРІ МІСТОБУДУВАННЯ, – ОЛЕКСІЙ ЧЕРНИШОВ

Дата: 11.06.2021 15:38
Кількість переглядів: 421

У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти, що спрямовані на комплексні зміни у сфері містобудування. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Ще одна перемога на шляху реформування містобудівної сфери. Верховна Рада зареєструвала відповідні законопроекти – № 5655 та № 5656. Документи передбачають повну діджиталізацію усіх процесів у будівництві, а також посилення контролю та функцій органів місцевого самоврядування. Під законопроектами підписалися 147 та 145 народних депутатів, відповідно, це майже рекордна кількість парламентарів, які виявили бажання та стали співавторами цієї реформи. Сподіваємось на підтримку цих законопроектів з боку народних депутатів й у залі Верховної Ради вже найближчим часом», – підкреслив Олексій Чернишов.

Зазначимо, йдеться про проекти законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» (реєстр. № 5655) та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування окремих адміністративних зборів за державну реєстрацію у сфері містобудівної діяльності» (реєстр. № 5656).

Олексій Чернишов наголосив, що після ухвалення законопроекту № 5655 відбудеться низка важливих змін, зокрема, завдяки розширенню можливостей Єдиної державної електронної системи у сфері будівництві буде мінімізовано паперовий документообіг. Також спроститься реєстрація прав на виконання підготовчих і будівельних робіт, буде переглянута система містобудівного контролю. Водночас відбудеться розмежування повноважень органів державної влади, органів місцевого самоврядування та юридичних осіб.

«Робоча група профільного Комітету ВРУ з доопрацювання законопроекту щодо реформування сфери містобудівної діяльності завершила свою роботу у стислі строки, адже всі учасники цього процесу розуміли його нагальну необхідність», – зазначила заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська.

Нагадаємо, Міністр Олексій Чернишов презентував концепцію законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного регулювання у сфері містобудування» 29 березня під час «круглого столу» у Комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь