Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ШАНОВНІ БАТЬКИ! НАГАДАЙТЕ ДІТЯМ ПРО БЕЗПЕКУ ПІД ЧАС КАНІКУЛ!

Дата: 10.06.2021 11:00
Кількість переглядів: 447

Рятувальники звертаються до батьків, опікунів та дорослих, від яких залежить організація дозвілля і контроль за місцем перебування дітей.

До надзвичайних подій за участю дітей, а також травмувань, як правило, призводять ситуації з використанням джерел відкритого вогню – розведення багаття, користування сірниками, запальничками та свічками поблизу запасів сухих кормів, у дровітниках та у побуті. Тому їх слід зберігати у недоступних для дітей місцях і розповідати малечі про наслідки їх використання. Тому радимо відшукати час, аби поспілкуватися з дітьми на тему безпеки і розглянути основні правила.

Правила протипожежної безпеки для дітей:

 • НЕ грайся із сірниками та запальничками.

 • НЕ запалюй свічки та сірники без нагляду.

 • НЕ залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів.

 • НЕ суши речі над газовою плитою.

 • НЕ пали багаття у сараях, підвалах, на горищах.

 • НЕ вмикай багато електроприладів одночасно: електромережа може згоріти.

 • Обов'язково вимикай електроприлади, коли виходиш із дому. Не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.

 • На дачі або в селі не відкривай грубку: від маленької жаринки, що випаде з неї, може спалахнути пожежа.

У разі пожежної небезпеки – наявності вогню, іскріння, диму – слід негайно вийти на повітря (за двері, балкон) і покликати на допомогу. Викликати пожежно-рятувальну службу за номером «101», назвавши своє ім'я, прізвище, коротко описавши ситуацію: наявність вогню, диму, кількість людей у приміщенні, свій номер телефону.

При появі запаху газу в квартирі, приміщенні в жодному разі не вмикати електроприлади, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відкрити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту, якщо вона була включена й вийти з приміщення. Необхідно покликати на допомогу дорослих, негайно повідомити в газову службу за номером «104» чи Службу порятунку «101», назвавши своє ім’я, прізвище, свій номер телефону, коротко описавши ситуацію.

Перебуваючи на вулиці, слід пам’ятати про НЕБЕЗПЕКИ:

 • небезпечно наближатися та перебувати біля водоймищ без супроводу дорослих;

 • категорично забороняється наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар'єрів, у покинутих напівзруйнованих будівлях для запобігання обрушень будівельних матеріалів й попередження травм та загибелі;

 • заради «селфі» небезпечно здійматися на висоту, вершини мостів, потяги тощо (найчастіше причиною загибелі поціновувачів селфі стають транспортні аварії, утоплення та падіння з висоти, також під час зйомки фото на даху потягу підлітки нерідко помирали через ураження струмом).

Тож шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду і потурбуйтеся про їхню безпеку! Власним прикладом виховуйте у дітей навики обережного поводження з вогнем, газом, водою, побутовою хімією та ліками. Пам’ятайте: життя дітей залежить від турботи дорослих!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь