Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ОЛЕКСІЙ ЧЕРНИШОВ: В УКРАЇНІ ЗАПРОВАДЖУЮТЬ НОВІ ПІДХОДИ ДО СТИМУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ – ВІДПОВІДНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ РОЗГЛЯНЕ ПАРЛАМЕНТ

Дата: 09.06.2021 17:10
Кількість переглядів: 310

Кабінет Міністрів України схвалив законопроект щодо особливостей стимулювання регіонального розвитку. Відповідне рішення ухвалено сьогодні, 09 червня, під час засідання Уряду.

«Зміни, які передбачає законопроект, є визначальними для запровадження нових підходів зі стимулювання регіонального розвитку. Зокрема, йдеться про скорочення значних диспропорцій у соціально-економічному розвитку окремих регіонів та територій. Також законопроект враховує комплексний розвиток монофункціональних міст, сільських територій у несприятливих умовах, гірських населених пунктів, прикордонних районів та інших типів територій», – зазначив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Зокрема, передбачається також зміна правових, організаційних, фінансових та інших підходів до системи стимулювання розвитку регіонів та окремих типів територій. Серед іншого, документ передбачає виключення з ужитку термін «депресивні території» та впровадження нової термінології для визначення типів територій, які потребують особливої уваги з боку держави. Відтак, передбачається фокусування на регіональних полюсах економічного зростання та територіях з обмеженими можливостями для розвитку. Такий статус територія зможе отримати як на державному, так і на регіональному рівні.

Залежно від об’єктивних показників, території з обмеженими можливостями для розвитку пропонується розділити на функціональні типи:

  • територія, що підлягає економічній реструктуризації;

  • прикордонна територія у несприятливих умовах;

  • сільська територія у несприятливих умовах;

  • територія з обмеженнями розвитку.

У Державній стратегії регіонального розвитку або окремим рішенням Уряду можуть бути визначені й інші функціональні типи територій.

Також у документі визначається низка заходів державного та регіонального стимулювання розвитку територій з обмеженими можливостями, а саме – цільове спрямування державних капітальних вкладень у розвиток інфраструктури, підтримка підприємництва, реалізація інтегрованих проектів розвитку.

Довідково

Відповідний проект Закону щодо особливостей стимулювання регіонального розвитку розроблений на виконання Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення економічного зростання, стимулювання розвитку регіонів та запобігання корупції» та «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», а також Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік та Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2021 рік.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь