Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

МІНДОВКІЛЛЯ: ПОЕТАПНЕ ЗМЕНШЕННЯ ПРОМИСЛОВОГО ЗАБРУДНЕННЯ МОЖЕ ЗБІЛЬШИТИ СЕРЕДНІЙ ВІК ЖИТТЯ УКРАЇНЦІВ ДО 10 РОКІВ

Дата: 07.06.2021 17:19
Кількість переглядів: 310

Законопроект 4167 є правовою цеглиною поетапного зменшення промислового забруднення. З його прийняттям у промисловості буде 12 років для того, щоб перейти на нові технології та запровадити нові методи керування, стати більш екологічно безпечними. На цьому наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час Всеукраїнського форуму Україна 30. Екологія. 

За його словами, впровадження найкращих доступних технологій та методів управління це можливість для довгострокового та інвестиційного планування кожного підприємства. Модернізація відповідно НДТМ тісно пов’язана з уже існуючими екологічними ініціативами у рамках реалізації НПСВ, НВВ2, політичного курсу щодо Green Deal.

«Враховуючи ті запобіжники, які сьогодні впроваджуються країнами ЄС під час експорту-імпорту продукції, якщо підприємства сьогодні не інвестуватимуть у власну модернізацію, то завтра вони ці кошти витрачатимуть у вигляді податків під час перетину кордону їх товарами. У будь-якому випадку доведеться компенсувати», – відзначив Руслан Стрілець.

Крім того, із набуттям чинності законопроекту, підприємства замість 3 дозвільних документів отримуватимуть один – інтегрований, що є суттєвою економією часу. Для прикладу, сьогодні в середньому 82 дні бізнес витрачає для того, щоб оформити один дозвільний документ.

Серед новел законопроекту і відкритий доступ громадськості до інформації та участь у прийнятті рішень.

«Трикутник взаємодії влада  громада бізнес на сьогодні є найбільш ефективною моделлю, рушієм реформ. Лише такий синтез інтересів дозволить побудувати дійсно прозорі правила для всіх, забезпечити сталий розвиток, за якого і екологічна складова буде покращуватися, і економічна не зазнаватиме утисків від прийнятих рішень»,  підсумував Руслан Стрілець.

У кінцевому результаті поетапне зменшення промислового забруднення може збільшити середній вік життя українців до 10 років, сприятиме зростанню ВВП та інвестиційній привабливості України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь