МІНДОВКІЛЛЯ: ПРЕЗИДЕНТ ДАВ СТАРТ МАСШТАБНОМУ ЗАЛІСНЕННЮ УКРАЇНИ

Дата: 07.06.2021 17:18

Президент України Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі «Україна-30. Екологія» підписав Указ «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів».

Документ з 2021 року започатковує на всеукраїнському рівні ініціативу масштабного заліснення України – «Зелена країна».

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовськоголіс був і залишається нашим головним союзником у боротьбі з кліматичними змінами. «Лише значно збільшивши площі заліснення, ми зможемо збільшити абсорбцію СО2. Тому найближчі 10 років я б назвав роками збереження та відтворення лісів в Україні»,  зауважив Міністр.

Національна ініціатива «Зелена країна» передбачає:

• збереження та відтворення лісів, у тому числі самосійних;

• збільшення площі лісів;

• стимулювання лісорозведення;

• збереження та відновлення природних екосистем;

• удосконалення системи управління державними лісогосподарськими підприємствами;

• залучення школярів, студентів та громадських організацій до лісорозведення, збереження та відновлення лісів.