ВЕРХОВНА РАДА ПІДТРИМАЛА ВПРОВАДЖЕННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ВИМОГ ДО МАТЕРІАЛІВ, ЩО КОНТАКТУЮТЬ З ХАРЧОВИМИ ПРОДУКТАМИ

Дата: 04.06.2021 12:25

01 червня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект Закону             № 4568 «Про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами», над розробкою якого активно працювали фахівці Мінекономіки та Проекту міжнародної технічної допомоги «Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні».

За дане рішення проголосували 316 народних депутатів. Проект Закону визначає вимоги до упаковки харчових продуктів і будь-яких матеріалів, що контактують з ними, та спрямований на посилення захисту здоров’я та інтересів споживачів.

Мова йде про встановлення вимог до безпечності:

1) пакувальних матеріалів, таких як папір, картон, фольга, плівка, скло, деревина, текстиль, пластик тощо;

2) посуду і кухонного приладдя та матеріалів, з яких вони вироблені (кераміка, метал, скло тощо);

3) матеріалів, які містить упаковка (фарб, клеїв, лаків, силіконів, воску, смоли тощо).

«Прийняття проекту Закону сприятиме виробництву, обігу та використанню в Україні безпечних матеріалів і предметів, призначених для контакту з харчовими продуктами. І цей проект є останній елемент, необхідний для побудови в Україні європейської системи безпечності харчової продукції»,  сказав заступник Міністра Сергій Глущенко.