Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ПОДАТКОВИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ ДІЯ CITY ПРИЙНЯЛИ В ПЕРШОМУ ЧИТАННІ

Дата: 04.06.2021 12:23
Кількість переглядів: 321

Мінцифри створює найкращу податкову систему для IT та креативних індустрій. Проєкт Дія City стимулюватиме розвиток частки ІТ-індустрії до 10% у ВВП країни. 02 червня Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект № 5376. Він регулює податкові умови спеціального правового режиму Дія City. За проголосував 281 народний депутат.

Проект Закону запроваджує спеціальний режим оподаткування компаній-резидентів Дія City та доходів їх працівників, в тому числі гіг-спеціалістів.  Законопроект передбачає такі податкові умови Дія City:

  • можливість обирати, який корпоративний податок сплачувати, — податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%;

  • податок на дохід фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 5%;

  • ЄСВ у розмірі 22% від мінімальної заробітної плати;

  • 1,5% військового збору.

А також для стимулювання інвестицій:

  • 0% податку на дохід від реалізації фізособою частки в компанії-резиденті Дія City, якщо вона володіла часткою більше ніж 1 рік;

  • 0% на дохід фізосіб як дивіденди, які нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше раз на 2 роки;

  • податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи. Розмір знижки залежатиме від суми угоди.

Дія City — правовий та податковий режим, що передбачає цілий комплекс стимулів для розвитку IT-галузі, зокрема, продуктових компаній та стартапів. Він є добровільним і запроваджується як альтернатива поточним умовам. Дія City стане пілотом для перезапуску всієї економіки країни завдяки ефективності низькоподаткової моделі.

Основний законопроект про Дія City № 4303 був прийнятий у першому читанні 15 квітня. Проект розроблявся в тісній співпраці з представниками індустрії.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь