Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

НСЗУ: ЩОБ ОТРИМАТИ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ COVID-19, НАЯВНІСТЬ ДЕКЛАРАЦІЇ З СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ НЕ ОБОВ’ЯЗКОВА

Дата: 20.05.2021 15:07
Кількість переглядів: 441

 

За вакцинацію НСЗУ виплатила 145 медичним закладам понад 3,9 млн грн. Найбільше коштів отримали заклади Київської та Харківської областей, а також міста Київ. 

За даними електронної системи охорони здоров’я станом на 19 травня, понад 854 тис. осіб отримали дозу вакцини проти  COVID-19. Щеплення вакциною AstraZeneca отримали понад 715 тис. осіб, вакциною CoronaVac - 75 тис., вакциною Pfizer - понад 50 тис. пацієнтів. З них, вакцину отримали понад 250 тис. осіб, старше 66 років, та 180 тис. осіб віком 56-65 років.

Станом на 19 травня, Національна служба здоров’я України виплатила 145 закладам за проведену вакцинацію 3 млн 993 тис. грн. Найбільше коштів отримали заклади Київської області - майже 413 тис. грн, Харківської - майже 349 тис. грн та міста Київ - 248 тис. грн. Загалом, бюджет Програми медичних гарантій передбачає майже 1,5 млрд грн на вакцинацію. Це – сума, яку буде спрямовано на оплату роботи мобільних команд, які проводять щеплення. Забезпечення вакцинами не входить до бюджету Програми медичних гарантій. Заклади забезпечуються вакцинами централізовано.

734 заклади, які є у переліку, визначеному керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня через поширення COVID-19 вже підписали договори із НСЗУ. Загальна сума контрактів складає понад 1 мільярд гривень.

Вакцинацію проводять мобільні команди. Кожна складається щонайменше з одного лікаря та двох медичних сестер чи медичних братів. У перший місяць роботи команди НСЗУ виплачує 8 тис грн на одну мобільну команду для забезпечення готовності до проведення вакцинації, зокрема закупівлі необхідних розхідних матеріалів та засобів індивідуального захисту. Далі оплату надавачі послуги отримують за результатами роботи. Тобто за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн за першу дозу введеної вакцини і 60 грн за другу.

Обов’язковою умовою оплати є те, що інформацію про здійснену вакцинацію заклади мають вносити до електронної системи охорони здоров’я. Тільки на підставі достовірної інформації, внесеної в ЕСОЗ, Національна служба здоров’я здійснюватиме оплату за фактично надані послуги.

Відсутність декларації з сімейним лікарем комунального закладу або взагалі відсутність декларації не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації проти COVID-19. Щоб зробити щеплення, необхідно записатись у найближчому пункті щеплення. Знайти перелік пунктів щеплень можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua, а також, зателефонувавши до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 60 20 19.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь