Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

СТОМАТОЛОГІЧНА ДОПОМОГА: ЯКІ ПОСЛУГИ ПАЦІЄНТ МОЖЕ ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНО

Дата: 07.05.2021 16:27
Кількість переглядів: 479

         Отримати стоматологічну допомогу пацієнт може за  направленням лікаря, з яким укладена декларація, за направленням лікуючого лікаря, або звернувшись самостійно до стоматолога без направлення.

         У Програмі медичних гарантій у цьому році надання стоматологічної медичної допомоги виокремили в окремий амбулаторний пакет. Він, як і у 2020 році, покриватиме тільки ургентну, тобто невідкладну, стоматологічну допомогу дорослим та дітям, а також планову стоматологічну допомогу дітям до 18 років. Крім ортодонтичних процедур та протезування, ці послуги визначені Кабінетом Міністрів України як платні. Тобто вони можуть оплачуватися за кошти пацієнта, або за рахунок окремих програм місцевого бюджету.

         Ургентна стоматологія – це зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Для дітей до 18 років Програма медичних гарантій покриває планову стоматологію, оскільки вона запобігає погіршенню загального здоров'я дитини.

         У цьому році Національна служба здоров’я отримала 803 пропозиції на укладення договорів за пакетом «Стоматологічна медична допомога в амбулаторних умовах». 673 з них підтверджені. Тариф на медичні послуги із стоматологічної медичної допомоги в амбулаторних умовах становить 116 гривень.

         До переліку безоплатних стоматологічних послуг входить:

         - первинний стоматологічний огляд пацієнта або пацієнтки;

         - ургентна стоматологічної допомоги дітям та дорослим;

         - планова стоматологічна допомоги дітям;

         - інструментальні дослідження в рамках ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям;

         - організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років, відповідно до чинного законодавства;

         - своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;

         Отримати стоматологічну послугу пацієнт може за  направленням лікаря, з яким укладена декларація, за направленням лікуючого лікаря, або при звертанні до стоматолога самостійно і без направлення.

         Якщо повнолітний пацієнт звертається до закладу, який уклав договір з Національною службою здоров’я України на стоматологічну допомогу, за плановою стоматологічною послугою, таке звернення може бути для нього платним. Адже воно не покривається Програмою медичних гарантій. Оплата за послугу має здійснюватися офіційно у касу закладу.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь