ВЕРХОВНА РАДА ПРИЙНЯЛА У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ ПРОЕКТ ЗАКОНУ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

Дата: 29.04.2021 17:04

Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону України „Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», розроблений Мінсоцполітики.

Законопроект передбачає встановлення з 2022 року рівних можливостей пенсійного забезпечення для всіх учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а саме обчислювати заробітну плату з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Довідково

Підвищення рівня пенсійного забезпечення стосується учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також осіб, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї і внаслідок цього стали особами з інвалідністю обчислювати пенсію з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.