НАЙШВИДША У СВІТІ РЕЄСТРАЦІЯ БІЗНЕСУ: НА ПОРТАЛІ ДІЯ МОЖНА БУДЕ АВТОМАТИЧНО ВІДКРИТИ ФОП

Дата: 29.04.2021 17:03

На порталі Дія можна буде зареєструвати ФОП автоматично, без участі держреєстратора. Уряд ухвалив постанову, яку Мінцифри розробило разом із Мін‘юстом.

Минулого року портал Дія запустив найшвидшу реєстрацію ФОП онлайн. Це одна з найпопулярніших послуг на порталі Дія. Зараз власний бізнес можна відкрити за 10-15 хвилин. За цей час більше ніж 120 тис. ФОП були відкриті завдяки Дія, а 320 тис. осіб скористалися послугами для ФОП.

Зовсім скоро ФОП можна буде відкрити ще швидше завдяки постанові «Про реалізацію експериментального проекту щодо державної реєстрації фізичної особи підприємцем в автоматичному режимі», яку сьогодні ухвалив Кабінет Міністрів України. Послуга буде доступною після презентації на Diia Summit, який відбудеться у травні.

За словами Віце-прем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, весь процес відкриття ФОП буде проходити без участі чиновника. Заявка надійде до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань для проведення держреєстрації ФОП.

Також у планах — зробити всі послуги для ФОП повністю автоматичними.

«Автоматична реєстрація ФОП зменшить адміністративне навантаження на реєстраторів та скоротить тривалість реєстраційної процедури. Це буде найзручніша та швидка послуга для бізнесу без черг у держорганах та без корупції. Це наша візія. У кінцевому результаті усі державні послуги мають ставати автоматичними та виключати людське втручання», — зазначив Михайло Федоров.

Послуга реалізується Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством юстиції України, державним підприємством «Національні інформаційні системи» за підтримки швейцарсько-української програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) Фонду Східна Європа.