ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПІДПИСАВ ЗАКОН, ЯКИЙ ПРИРІВНЮЄ Е-ПАСПОРТИ У ДІЇ ДО ЗВИЧАЙНИХ

Дата: 16.04.2021 11:31

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта і прирівнює його до фізичних аналогів. Закон № 1368-ІХ набирає чинності з 23 серпня 2021 року.

Так, Україна — перша держава світу, в якій цифрові паспорти у смартфоні стали повними юридичними аналогами звичайних документів.

Підписаний закон дає змогу кожному українцю використовувати цифрові документи:

під час подорожей залізницею або літаком у межах України;

під час медичного обслуговування чи банківських операцій;

для отримання адміністративних, готельних, телекомунікаційних, бібліотечних послуг та пошти;

під час придбання товарів у магазині;

для підтвердження особи на запит поліції та правоохоронних органів.

Е-паспорти доступні українцям, які мають ID-картку або біометричний закордонний паспорт. Зараз ними можуть користуватися близько 20 млн українців — більше 5,5 млн з них мають ID-картку і ще 18 млн є власниками закордонних біометричних паспортів. Серед основних переваг цифрових паспортів — захищеність, простота та зручність використання.