ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ЛУГИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ! ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ЖИТОМИРСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОПЕРЕДЖАЄ: НЕБЕЗПЕЧНІ ДИТЯЧІ ІГРАШКИ

Дата: 17.03.2021 14:19

Шановні споживачі! Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області   (далі – Головне управління)  повідомляє споживачів, що на ринку України виявлено небезпечні іграшки для дітей: неодимові магнітні конструктори.

Усі батьки хочуть порадувати свою дитину оригінальною розвиваючою іграшкою, але не кожен знає, що деякі з них можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю дитини. В першу чергу, мова йде про магніти: магнітні кулі, куби, ланцюжки – іграшки, що складаються з декількох ланок. Дитячі іграшки небезпечніші, ніж зброя. Коли малюки ковтають магнітні кульки, вони проходять по шлунково-кишковому тракту з різним інтервалом один за іншим та з’єднуються в черевній порожнині. Сила здавлювання викликає ішемію, порушення кровообігу, утворюються дірки в стінках шлунку, тонкої і товстої кишки.  Вміст кишківника потрапляє в черевну порожнину, виникає перитоніт. Якщо вчасно не надати допомогу, дитина може померти. Хірурги прирівнюють неодимові магнітні конструктори, що продають для розвитку моторики дітей, до ураження дробовиком.

Головне управління звертає увагу суб’єктів господарювання, що  статтею 9 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції»   (далі – Закон) визначено обов’язки розповсюджувачів:

• надавати споживачам (користувачам), а також виробникам, розповсюджувачам у ланцюгу постачання відповідної продукції інформацію про ризики, які становить ця продукція;

• надавати відповідному органу державного ринкового нагляду та іншим заінтересованим особам інформацію, необхідну для відстеження походження відповідної продукції;

• співпрацювати (в межах своєї діяльності) з виробниками та органами державного ринкового нагляду у здійсненні заходів щодо уникнення ризиків, які становить продукція;

• не постачати продукцію, про яку їм відомо або має бути відомо на підставі наявної в них інформації, що ця продукція не відповідає вимогам щодо забезпечення безпечності продукції;

• якщо їм стало відомо або має бути відомо на підставі наявної в них інформації, що продукція, яку вони розповсюдили, становить ризики для споживачів (користувачів), несумісні із загальною вимогою щодо безпечності продукції, негайно повідомляти про це відповідний орган державного ринкового нагляду, в тому числі про вжиті заходи із забезпечення безпечності такої продукції;

• співпрацювати (в межах своєї діяльності) з органами державного ринкового нагляду з питань вжиття заходів щодо уникнення ризиків, які становить продукція, що була поставлена або постачається ними.

Повідомлення про продукцію, яка не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції, регламентується статтею 10 Закону: у разі якщо продукція не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції, її виробник або розповсюджувач має надати в установленому Кабінетом Міністрів України порядку органу державного ринкового нагляду повідомлення про таку продукцію.

Головним управлінням,  за результатами дослідження споживчого ринку, будуть здійсненні позапланові перевірки у суб’єктів господарювання,   що реалізують небезпечні іграшки.

Звертаємо увагу споживачів! Перед покупкою вивчіть відгуки про вподобану іграшку конструктор. Якщо вона містить дрібні частини, то для маленьких дітей    явно не підійде. У всіх конструкторах застосовуються маленькі магніти, розміром                    менше 1 см. Якщо виробник заощадив на якості, то такий магніт може просто випасти. Дрібні деталі іграшок можуть служити серйозною причиною і вимагати негайної допомоги.

У разі встановлення факту реалізації неодимових магнітних конструкторів на території міста Житомира та області,  просимо повідомляти Головне управління,  за адресою:  м. Житомир,  вул. Гарагіна, 55, тел.(0412)43-18-42.