МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ РОЗ’ЯСНЮЄ: ДІЇ БАЖАЮЧИХ ОТРИМАТИ ЩЕПЛЕННЯ ПРИ НАЯВНОСТІ АЛЕРГІЧНИХ РЕАКЦІЙ

Дата: 15.03.2021 12:01

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що перед отриманням вакцини обов’язково потрібно повідомити про свої алергічні реакції на препарати, які виникали раніше.

МОЗ зазначає, що усі ліки, включно з вакцинами, мають свої ризики. Зазвичай, будь-які побічні ефекти незначні й можуть тривати лише декілька днів. Люди, яким проведена вакцинація, протягом 30 хвилин після щеплення обов’язково повинні залишатися в медичному закладі, на випадок виникнення алергічних реакцій. Також перед вакцинацією проти COVID-19 обов’язковий медичний огляд пацієнтів.

Можливі рекції на вакцину Covishield/AstraZeneca та протипоказання для вакцинації наведені нижче:

Протипоказання до вакцинації:

1. Важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини.

2. Гіперчутливість до одного з компонентів вакцини (дізнатися про склад вакцини можна у медичних працівників, які проводять вакцинацію).

3. Гостре захворювання (температура тіла вище 38,50С).

Однак, незначні інфекції, наприклад, застуда або субфебрильна температура, не повинні затримувати вакцинацію. Крім того, існуючих даних недостатньо для рекомендації вакцинації вагітним. Якщо вагітність настала між двома дозами вакцинації, другу дозу слід вводити після пологів.

Можливі реакції на вакцину:

1. Почервоніння, біль, набряк у місці ін’єкції.

2. Лихоманка чи озноб.

3. Головний біль, біль у м’язах чи суглобах.

4. Збільшені лімфатичні вузли.

5. Нудота.

6. Втомлюваність.

7. Безсоння.

Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до свого сімейоного лікаря чи терапевта за рекомендаціями.

Міністерство охорони здоров’я України наголошує, що після вакцинації проти COVID-19 необхідно і далі дотримуватися протиепідемічних заходів і правил респіраторної гігієни:

Мийте руки з милом або користуйтеся засобом для дезінфекції рук, який містить щонайменше 70% спирту.

Дотримуйтеся дистанції з людьми понад 1,5 м.

Уникайте скупчень людей і закритих приміщень з поганою вентиляцією. Якщо такої можливості немає, вдягніть маску.

Не торкайтеся очей, носа і рота на вулиці, в транспорті або магазині.

Кашляйте та чхайте в згин ліктя або прикривайте рот і ніс серветкою, яку одразу ж викидайте.