Як запобігти отруєнню бджіл

Дата: 18.02.2021 14:19

Як запобігти отруєнню бджіл.

У період цвітіння, - коли бджоли збирають мед, а рослини необхідно обробляти від шкідників,- виникають непорозуміння між аграріями та бджолярами.

Щоб отримати смачний та якісний мед, зібрати хороший врожай та запобігти масовому отруєнню бджіл, слід дотримуватись наступних правил:

1. Для аграріїв:

• Не пізніше ніж за 3 доби до обробки полів повідомити органи місцевого самоврядування (районні чи селищні ради) та особисто (через ЗМІ або СМС) попередити пасічників про те, коли, що і чим будуть оброблятися поля;
  • Розмістити оголошення в людних місцях найближчих населених пунктів,  де зазначити компанію, культуру, препарат яким буде проведена обробка, час ізоляції бджіл та контактну особу;
  • Не допускати обробку квітучих медоносів та пилконосів під час масового льоту бджіл;
  • Роботи з пестицидами проводити в ранкові або вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках.

2.     Правила для бджоляра:

• Зареєструвати пасіку за місцем проживання, аби агровиробники знали про існування саме вашої пасіки;
  • Ізолювати бджіл у вуликах, або вивезти пасіку у безпечне місце на термін, передбачений обмеженнями, передбаченими при застосуванні конкретних пестицидів;
  • Вивезти пасіку на період до 5 днів на відстань від 3 до 5 кілометрів при наземній обробці рослин;
  • Повідомити власника або користувача земельної ділянки якщо планується перевезення пасіки до медоносних угідь.

Дотримання цих правил дозволить уникнути непорозумінь.

Аграрне виробництво та бджільництво залежні одне від одного. Бджоли примножують врожайність сільгоспкультур на 30-40 %, запилюючи їх, а пасічники матимуть більший медозбір, якщо поля захищені від шкідників.

В разі випадку загибелі бджіл просимо звертатись до фахівців ветеринарної медицини (дільничних лікарів) за місцем проживання, в районну лікарню ветеринарної медицини або в районне управління ДПСС.

Лугинське РУ Держпродспоживслужби