ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ЛУГИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ! БУДЬТЕ ВІДПОВІДАЛЬЛНИМИ! ПРАВИЛЬНО КОРИСТУЙТЕСЯ ОПАЛЮВАЛЬНИМИ ПЕЧАМИ

Дата: 16.02.2021 10:49

Щороку зима стає суворим екзаменатором для недбайливих господарників і домовласників, та пред`являє вимоги за найвищим рівнем.

Упродовж поточного періоду 2021 року на території Лугинської селищної ради виникло вже 6 пожеж.

Більшість пожеж сталися через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей.

Печі, як і раніше, є одним із основних джерел тепла, як у приватних оселях, так і в житлових та громадських будівлях містечок і сіл. На жаль, не завжди печі в наших будинках відповідають вимогам пожежної безпеки, які і стають причиною численних пожеж. До біди найчастіше призводить неправильне влаштування печей і порушення правил їхньої експлуатації.

Які ж основні вимоги до опалювальних печей?

Вона не повинна мати тріщин, однак це, на жаль, часто зустрічається в сільській місцевості.

Необхідно стежити за тим, щоб були справні дверці топки і піддувала.

На підлозі під топкою необхідно прибити металевий лист розмірами 50х70 см.

Забороняється монтувати піч упритул до горючих конструкцій приміщень. У даному випадку тут передбачаються відступи.

Димар у межах горищного приміщення необхідно робити з червоної глиняної цеглини, обштукатурити і побілити.

Очищати димарі і печі від сажі слід перед початком опалювального сезону, а також не рідше одного разу на три місяці.

Категорично забороняється:

залишати печі, що топляться, без нагляду, а також доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

застосовувати для розпалювання печей бензин, газ і т.д.;

розташовувати горючі речовини перед піччю;

допускати до експлуатації несправні печі.