Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ЛУГИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ! БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ! ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ, ЩОБ УБЕРЕГТИСЯ ВІД ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ

Дата: 09.02.2021 14:36
Кількість переглядів: 397

З настанням холодної пори року почастішали випадки госпіталізації громадян із переохолодженням тіла та обмороженням кінцівок.

Так,  05 лютого до хірургічного відділення КНП «Лугинська центральна лікарня» Лугинської селищної ради із загальним переохолодженням тіла та відмороженням обох стоп госпіталізовано чоловіка, 1960 року народження, мешканця с. Кремне Кремненського старостинського округу Лугинської селищної ради.

08 лютого, до травматологічного відділення КНП «Лугинська центральна лікарня» Лугинської селищної ради із загальним переохолодженням тіла госпіталізовано чоловіка, 1961 року народження, жителя с. Бобричі Червоноволоцького старостинського округу Лугинської селищної ради із загальним переохолодженням тіла та відмороженням правої стопи.

Шановні жителі Лугинської селищної ради! Нижче наведено поради фахівців Центру громадського здоров’я.  

 

Найкраще, якщо ви вдягнетесь, як капуста, — багатошарово. Обирайте одяг із натуральних чи спеціальних матеріалів. 

«Правильний» зимовий одяг складається із трьох шарів: 

білизна (спідня білизна, колготки, шкарпетки, термобілизна);

середній шар (светр, кофта тощо);

верхній одяг (куртка, штани, шарф, шапка, рукавички).

Що більше шарів одягу — то тепліше. Одяг не обов’язково має бути грубим та сковувати рухи, головне — багатошаровість і просторість: між різними одежинами утворюється повітряний прошарок, який утримуватиме тепло.

Не залишайте відкритими кінцівки та голову: через долоні та оголену голову ви втрачаєте чимало тепла і можете захворіти. До того ж, малинові кісточки чи вуха — це не так уже й гарно, а від морозного повітря волосся стає тьмяним та ламким.

Обирайте зимове взуття із товстою підошвою: воно має бути просторим, ідеальним за розміром та не стискати ногу, щоби підтримувати нормальний кровообіг.

 

Щоб не замерзнути, рухайтесь

 

Якщо ви довго чекаєте автобус, зелене світло чи дівчину — не стійте. Можна підстрибувати на місці, ходити, зробити пару простих вправ чи просто обніматися, коли є з ким. Рухи допоможуть прискорити кровообіг, а отже ви не замерзнете.

 

Перед виходом на вулицю поїжте

 

Щоби підтримувати нормальну температуру взимку, організм використовує більше енергії, тож і поповнювати її треба частіше. Їжте поживну та здорову теплу їжу.

 

Відчуваєте печіння на шкірі — шукайте, де зігрітися

 

Сильне почервоніння та печіння шкіри може бути ознакою обмороження. Якщо відчуваєте, як щоки, руки чи ноги «печуть», або ж бачите серйозне почервоніння у людини поряд, зайдіть у будь-яке тепле місце — магазин, кафе, під’їзд тощо.

 

Не носіть металеві прикраси

 

Метал охолоджується дуже швидко, і його контакт зі шкірою може призвести до обмороження окремих ділянок чи холодових травм. До того ж, кільця сповільнюють рух крові у пальцях, а отже вони швидше замерзнуть.

 

Куріння та алкоголь не зігрівають

 

По-перше, куріння та алкоголь шкідливі, незалежно від погоди. До того ж уживання алкоголю створює ілюзію тепла і водночас призводить до величезної його втрати. Куріння ж зменшує швидкість кровообігу в кінцівках, а отже робить їх більш уразливими до морозу.

 

Візьміть із собою термос із чаєм

 

Якщо вирушаєте на кілька годин на морозну вулицю, пийте гарячий чай та більше рухайтесь, щоб зігрітися.

І не забувайте, що мерзнуть не лише люди, а й тварини, тож подбайте про них також!

 

 Зважаючи на несприятливі погодні умови, закликаємо жителів Лугинської селищної ради бути надзвичайно обачними та уникати довготривалого перебування на вулиці.

До речі, найчастіше з переохолодженням та обмороженням потрапляють до лікарняних закладів люди, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння.

 

      Виконавчий комітет Лугинської селищної ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь