ЯК ДІТЯМ КОРИСТУВАТИСЯ ЕЛЕКТРОННИМИ ПРИСТРОЯМИ БЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЗОРУ – ПОРАДИ ФАХІВЦІВ ЦГЗ

Дата: 08.02.2021 10:49

Спеціалісти центру громадського здоров’я України повідомляють, що очі мають найбільше навантаження в порівнянні з іншими органами чуття, адже переважну більшість інформації людина отримує саме через зір. Майже вся діяльність людини, як то пізнання навколишнього світу, орієнтація в просторі, робота, навчання та відпочинок відбуваються завдяки функціонуванню органів зору.

Із самого народження очі дитини зазнають неабиякого навантаження, оскільки саме тоді розвиток зорової функції відбувається найбільш інтенсивно. У сучасному світі навантаження додається й через широке використання електронних пристроїв.

А з переходом закладів освіти до дистанційної або змішаної форми навчання — тривалість використання електронних пристроїв збільшується.

Щоб уникнути цифрового напруження зору під час використання електронних пристроїв необхідно навчити дітей дотримуватися певних правил, які також будуть корисними й дорослим:

• Кожні 20 хвилин дивитися вдалину впродовж 20 секунд. Для цього встановіть таймер із нагадуваннями;

• Почергово читайте електронні та друковані книги;

• Зробіть у книжках закладки з певною періодичністю для того, щоби вони нагадували, що час зробити перерву й подивитися у вікно. В електронній книзі для цього можна скористатися функцією «закладки»;

• Уникайте використання пристроїв на вулиці та в яскраво освітлених місцях. Відблиски на екрані можуть спричиняти додаткову напругу для очей;

• Налаштуйте на комфортний рівень параметри яскравості та контрастності екрану пристрою;

• Спонукайте дитину утримувати правильну поставу, адже неправильна постава може спричиняти напругу м’язів та головний біль, пов’язаний із напругою очей;

• Під час користування пристрій необхідно утримувати на відстані від очей, оптимально, якщо це буде від 45 до 60 см;

• Нагадуйте дитині про необхідність кліпати очима під час використання пристрою.

Після занять із застосуванням електронних пристроїв необхідно проводити вправи гімнастики для очей.