НАЙКРАЩА ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ – ЦЕ ЩОРІЧНА ВАКЦИНАЦІЯ

Дата: 26.01.2021 09:18

Як повідомляє центр громадського здоров’я МОЗ України, з 11 по 17 січня на ГРВІ захворіли 125 779 осіб, із них 27,5% — діти віком до 17 років.

Інтенсивний показник захворюваності становить 331,0 на 100 000 населення, що на 31,5% менше епідемічного порога, розрахованого для України.

За результатами лабораторного дослідження методом ПЛР зразків матеріалів не отримано позитивних результатів на вірус грипу.

Найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація. Так, із початку епідемічного сезону в Україні проти грипу вакциновано 184 038 осіб (у тому числі 3 557 – за тиждень з 11 по 17 січня).

На Житомирщині у 2020 році провакциновано:

всього – 2229 осіб;

з групи ризику – 1554 осіб.

1170 доз вакцини від грипу, безкоштовно отриманих від МОЗ України, було розподілено на заклади охорони здоров’я Житомирської області та використано в повному обсязі, зокрема:

290 доз «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна);

880 доз «Інфлувак» («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди, трьохвалентна).

Довідково. Як попередити зараження грипом:

• уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрюйте приміщення;
  • часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
  • якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

Як батьки можуть попередити зараження дітей грипом:

• навчіть дітей регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд;
  • батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить добрим прикладом для дітей;
  • навчіть дітей кашляти і чхати в серветку або руку (згин ліктя);
  • навчіть дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора-два метри;
  • хворі діти мають залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи й школи);
  • дітям і батькам слід утримуватися від відвідування місць скупчення людей.

Щорічна вакцинація від грипу — це найкращий спосіб зменшити ризик захворення на грип,  серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей запобігти смертельним наслідкам хвороби. До основних груп ризику належать:

медичні працівники, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії. Ми закликаємо їх захистити себе і своїх пацієнтів та зробити щеплення від грипу;

вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності;

літні люди — імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65;

люди із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.