ПУКНТИ ТЕСТУВАННЯ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ОРГАНІЗАЦІЮ ЗБОРУ БІОЛОГІЧНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НА COVID-19

Дата: 16.01.2021 12:39

На виконання рішень Уряду та розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби  COVID-19 на 15.01.2021 року в Україні вже утворено 2373 пункти тестування, які забезпечують організацію забору біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень на COVID-19 методом ПЛР, а також можуть проводити експрес-тести на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Житомирської ОДА.

Такі пункти організовано при закладах охорони здоров’я, що надають первинну, спеціалізовану амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу, та фізичними особами-підприємцями, які одержали ліцензію з медичної практики.

Варто зазначити, що облаштування таких пунктів з обов’язковим дотриманням вимог інфекційного контролю передбачає тестування таких категорій осіб:

• з підозрою на COVID-19, з ознаками ГРВІ, пневмонії, у випадку відсутності можливості проведення тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2;

• з позитивним тестом на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, окрім осіб, що відповідають підозрілому або ймовірному випадку коронавірусної хвороби;

• з ознаками імуносупресії, у випадках госпіталізації.

Інформацію про утворені пункти тестування можна знайти на дашбордах, розміщених на офіційному вебпорталі Міністерства охорони здоров’я у розділі «COVID-19» за посиланням: https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov