ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ЛУГИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ! ПРАВИЛЬНО КОРИСТУЙТЕСЯ ПІЧНИМ ОПАЛЕННЯМ, ЩОБ УНИКНУТИ ЛИХА

Дата: 05.01.2021 10:44

Фахівці управління ДСНС України у Житомирській області попереджають: щороку зима стає суворим екзаменатором для недбайливих господарників та домовласників. Печі, як і раніше, є одним із основних джерел тепла, як у приватних оселях, так і в житлових та громадських будівлях містечок і сіл. На жаль, в наших будинках вони не завжди відповідають вимогам пожежної безпеки, і вже стали причиною понад 300 пожеж. Лихо найчастіше трапляється через неправильне влаштування опалювальних печей і порушення правил їхньої експлуатації.

Які ж основні вимоги до опалювальних печей?

• Піч не повинна мати тріщин. Стежте за тим, щоб були справні дверці топки і піддувала.

• На підлозі з горючих матеріалів необхідно прибити під топковим отвором металевий лист розмірами 50х70 см.

• Попіл і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально для цього відведені місця.

• Відстань від печей до речей, стелажів, шаф та іншого обладнання повинна бути не менше 0,7 м, а від топкових отворів - не менше 1,25 м.

• Забороняється монтувати піч упритул до горючих конструкцій приміщень. У даному випадку тут передбачаються відступи.

• На горищах усі димові труби та стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути відштукатурені та побілені.

• Очищати димарі та печі від сажі слід перед початком опалювального сезону, а також не рідше одного разу на три місяці.

Категорично забороняється:

- залишати печі, що топляться, без нагляду, а також доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- застосовувати для розпалювання печей бензин, гас і т.д.;

- розташовувати горючі речовини перед піччю;

- допускати до експлуатації несправні печі.

Нехай у Ваших домівках завжди буде тепло та безпечно!