САНІТАРНИЙ РЕГЛАМЕНТ ДЛЯ ШКІЛ І ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

Дата: 05.01.2021 10:28

01 січня 2021 року набрав чинності Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який визначає медичні вимоги безпеки (правила і норми) щодо освітнього середовища. Державна служба якості освіти надає рекомендації щодо поліпшення освітніх та управлінських процесів директорам і засновникам шкіл, зокрема й щодо безпеки освітнього середовища.

Цьогоріч Служба проведе інституційні аудити у 265-ти закладах загальної середньої освіти. Під час цих заходів експерти оцінюватимуть освітні й управлінські процеси закладів освіти відповідно до затверджених критеріїв з питань:

• комфортних і безпечних умов навчання та праці;
  • формування інклюзивного, розвивального та мотивувального до навчання освітнього простору;
  • утримання в належному стані будівель, приміщень, обладнання;
  • організації харчування учнів тощо.

Індикатори відповідності критеріям оцінювання зіставні з новими медичними вимогами безпеки (правилами і нормами) щодо освітнього середовища. Зокрема, у закладах освіти директори та засновники мають узгодити з положеннями Санітарного регламенту стан:

• повітряно-теплового режиму;
  • освітлення;
  • прибирання приміщень;
  • дотримання питного режиму;
  • організації харчування;
  • утримання туалетів;
  • облаштування приміщень з урахуванням принципів універсального дизайну і розумного пристосування;
  • архітектурної доступності території та будівлі.

Здійснити самооцінювання щодо безпечності освітнього простору в закладі освіти можна за допомогою методичних рекомендацій «Абетка для директора».

Довідково. Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 № 2205.