Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ЗА ПРОГРАМОЮ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ ХРОНІЧНИМ ОБСТРУКТИВНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ ЛЕГЕНЬ Є БЕЗОПЛАТНИМ

Дата: 19.11.2020 10:51
Кількість переглядів: 397

  Діагностування ХОЗЛ здійснюється за допомогою бронхоспірометрії. За понад 7 місяців роботи Програми медичних гарантій, створено 9 284 направлення на безоплатні бронхоспірометрію та спірометрію з фізичним навантаженням.

  Хронічне обструктивне захворювання легень, або коротко ХОЗЛ, є загальною назвою групи хвороб дихальної системи. І є одним із найбільш поширених неінфекційних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ХОЗЛ посідає четверте місце у структурі смертності від неінфекційних захворювань у світі. В Україні щонайменше 4% населення мають хронічне обструктивне захворювання легень, а близько 2% смертей українців зумовлено цією хворобою за даними Міністерства охорони здоров’я України.

  Найчастіше на ХОЗЛ страждають люди віком від 40 років, більшість з яких курці. Однак захворювання «молодшає» через зростання популярності електронних сигарет та кальяну серед молоді.

  ХОЗЛ – небезпечна хвороба, яка постійно прогресує, оскільки зміни, які відбуваються в організмі, є незворотними. Без відповідного лікування та зміни способу життя, у пацієнта знижуватиметься якість життя. Водночас своєчасна діагностика і правильне лікування уповільнюють розвиток хвороби.

  На первинній ланці сімейний лікар, що запідозрив хронічне обструктивне захворювання легень, надасть пацієнту консультацію щодо профілактики ХОЗЛ та, зважаючи на стан здоров’я людини, випише електронне направлення на консультацію до вузького спеціаліста (зазвичай, лікаря-пульмонолога). Якщо у пацієнта вже встановлено діагноз ХОЗЛ і призначено лікування, сімейний лікар спостерігатиме перебіг супутніх хвороб, які часто є у людей з ХОЗЛ: серцево-судинних, цукрового діабету, астми та інших.

  Діагностування ХОЗЛ здійснюється, зокрема, за допомогою бронхоспірометрії. За програмою медичних гарантій ця процедура є безоплатною. За понад 7 місяців роботи Програми медичних гарантій створено 9 284 направлення на бронхоспірометрію та спірометрію з фізичним навантаженням. З них – 3 887 виконано.

  Бронхоспірометрія може виконуватися на рівні ПМД або на рівні амбулаторної медичної допомоги. Якщо пацієнту потрібна госпіталізація, то, за електронним направленням сімейного лікаря або за ургентними показаннями, вона оплачується державою.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь