Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Децентралізація - найуспішніша реформа в Україні

Дата: 18.11.2020 11:04
Кількість переглядів: 546

Децентралізацію можна назвати найбільш успішною українською реформою станом на кінець 2020 року. Набагато більше людей, які відчувають переваги децентралізації, ніж людей, які якось незадоволені нею. Це чітко видно з результатів п’ятої хвилі всеукраїнського соціологічного опитування «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування». Це дослідження проводиться щорічно Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), одним з провідних соціологічних дослідників в Україні.

«Ми проводимо приблизно 115 досліджень щороку, - сказав генеральний директор КМІС Володимир Паніотто, представляючи результати опитування. – Ми оцінили багато різних реформ (в Україні). З нашого досвіду, децентралізація виявилася найбільш успішною і має найбільшу підтримку населення».

Більшість довготривалих реформ, навіть переважно успішні, розчаровують людей, оскільки кінцеві результати рідко бувають настільки досконалими, як це планувалося спочатку. Однак реформа децентралізації користується стійкою та потужною підтримкою серед українського населення, оскільки майже 59% опитаних вважають реформу «потрібною» або «безумовно потрібною».

Паніотто також зазначив, що навіть у громадах, які виступали проти реформи, люди майже так само задоволені підвищенням якості послуг, як і ті, хто підтримував реформу з самого початку. У середньому 32% людей, які зараз живуть в об'єднаних громадах, відзначають підвищення якості послуг у своєму регіоні. Водночас лише 12% (майже втричі менше) скаржаться на те, що якість послуг знизилася.

«Ці результати дуже важливі для Програми «U-LEAD з Європою», оскільки широке визнання будь-якої реформи є критично важливим, щоби позитивні зміни були стійкими. Житомирщина всі ці роки була лідером впровадження реформи, тому всі наші зусилля справді мають попит, і ми повинні продовжувати свою добру працю», - наголошує Василь Невмержицький, керівник Житомирського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Сьогодні команда Програми «U-LEAD з Європою» працює над розширенням можливостей громад, щоб їхні мешканці могли впливати на місцеві справи і, таким чином, зробити своє життя кращим.

Програма «U-LEAD з Європою» підтримує децентралізацію та регіональну політику в Україні, реалізується за участі ряду донорів та спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь