МІНЕКОНОМІКИ СПІЛЬНО З НАЦБАНКОМ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ ПРО АГРОСТРАХУВАННЯ

Дата: 30.10.2020 15:12

29 жовтня відбулася презентація змін до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» під співголовуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка та Першого заступника Голови Національного банку Катерини Рожкової.

У презентації також взяли участь заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, представники комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, громадського об’єднання «Всеукраїнська аграрна рада», Офісу ефективного регулювання (BRDO), Аналітичного центру Аграрного союзу України, Українського клубу аграрного бізнесу, Всеукраїнської громадської організації «Українська аграрна конфедерація» та Світового банку.

Ігор Петрашко повідомив присутніх, що напрацьована концепція законопроекту вже подана на обговорення до ЦОВВ. Після коментарів від міністерств і погодження позицій документ буде внесений від Кабінету Міністрів у Верховну Раду.

Запропонованими змінами буде чітко визначено:

• суб’єкти ринку страхування агропродукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;

• договори страхування: права та обов’язки, предмет договору, істотні умови договору, припинення договору;

• правила страхування, страхові ризики, страхові випадки, страхова сума, страховий платіж тощо;

• збиток у разі настання страхового випадку при страхуванні урожаю, страхове відшкодування;

• механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам для страхування їх продукції;

• інформаційне забезпечення страхування с/г продукції з державною підтримкою.

Крім того, вносяться зміни щодо:

• скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул;

• уточнення повноважень Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

Страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою буде впроваджуватися вже з 2021 року. З цією метою в держбюджеті на наступний рік передбачені кошти.