СХВАЛЕНО ПРОЕКТ ЗАКОНУ ЩОДО ПОСИЛЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ

Дата: 30.10.2020 10:27

На засіданні Уряду 28 жовтня схвалено проект Закону України щодо посилення соціального захисту осіб похилого віку та ветеранів праці, який  розроблено на виконання Плану заходів з реалізації Стратегії державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року.

Додаткові гарантії особам похилого віку будуть запроваджені з 01.01.2023, а саме:

компенсація витрат для надання натуральної допомоги (у вигляді пелюшок, памперсів) особам похилого віку, які є ліжковими хворими, мають когнітивні порушення або інші захворювання;

забезпечення самотніх осіб старечого віку та довгожителів, інших осіб похилого віку, в яких за станом здоров’я може виникнути потреба в невідкладній допомозі, електронною бездротовою персональною сигналізацією «Кнопка безпеки»;

забезпечення осіб похилого віку із психічними порушеннями ідентифікаційними браслетами з QR-кодом.

На 2020 рік в Україні нараховується 9 978 200 громадян старших 60 років.

Відповідно до узагальненого звіту Мінсоцполітики в територіальних центрах надання соціальних послуг перебуває 25 000 осіб, які належать до 5 групи рухової активності (ліжково хворі):

Відповідно до узагальненого звіту Мінсоцполітики в територіальних центрах надання соціальних послуг перебувають на обслуговуванні близько               1 000 осіб похилого віку з психічними розладами.