КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЗАТВЕРДИВ СТРАТЕГІЮ ПІДВИЩЕННЯ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ ДО 2024 РОКУ

Дата: 22.10.2020 17:32

21 жовтня на своєму засіданні Уряд затвердив нову Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року.

Важливою метою Стратегії є наближення національних показників безпеки дорожнього руху до середньоєвропейського рівня, поліпшення стану вулично-дорожньої мережі та дорожньої інфраструктури. Також документ спрямований на зменшення ступеню тяжкості наслідків ДТП для учасників дорожнього руху, зменшення соціально-економічних втрат від дорожньо-транспортного травматизму та запровадження ефективної системи управління безпекою дорожнього руху для забезпечення захисту життя та здоров’я населення.

Загалом Стратегія безпеки руху складається з:

– цифровізації та запровадження інтелектуальної транспортної системи в систему управління безпекою дорожнього руху;

– розбудови сучасної інфраструктури безпеки;

– створення умов та правил на ринку перевезень, що унеможливлюють нехтування безпекою з боку перевізників;

– створення системи ефективної та швидкої допомоги постраждалим під час ДТП;

– довготривалої масштабної кампанії, покликаної суттєво змінити рівень ставлення суспільства до безпеки руху.

Важливою складовою безпеки руху, яку цьогоріч реалізувало Мінінфраструктури у співпраці з МВС є запуск автоматичної відеофіксації порушень ПДР. Крім цього, відомство активно працює над розробкою та запуском системи автоматичного габаритно-вагового контролю із влаштуванням комплексів WIM («Зважування у русі») та Weigh Control System, що забезпечуватиме автоматичний збір даних з WІM та стаціонарних ГВК, фотофіксацію відмови та розподіл надходжень від штрафів.

На основі затвердженої Стратегії надалі буде розроблений План заходів з підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2024 року та Державна програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року.