Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ЗАСТУПНИК МІНІСТРА РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ В’ЯЧЕСЛАВ НЕГОДА: «ВЕЛИКА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ПОЧНЕТЬСЯ ЛИШЕ ЗАРАЗ, КОЛИ МИ ЗБУДУВАЛИ ФУНДАМЕНТ ДЛЯ НЕЇ»

Дата: 13.08.2020 10:26
Кількість переглядів: 487

  Цього року Уряд і Парламент прийняли рішення, які дають змогу масштабувати децентралізацію на усю країну. У червні завершився процес створення спроможних громад, а у липні були сформовані нові райони. Це той фундамент реформи, до створення якого Україна йшла більше шести років. Тепер на цій основі треба побудувати якісно нову систему органів місцевої влади.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час відкритого діалогу «Вектори децентралізації: про завдання та подальші кроки», що відбувся у Хмельницькому в онлайн-форматі.

«Старий територіальний устрій на рівні громад і районів не відповідав сучасним умовам, був розбалансований, мав складну, нерівномірну і багатьом незрозумілу структуру, а отже не дозволяв розпочати децентралізацію – передачу повноважень, ресурсів і відповідальності на місця – по всій країні. У перші роки реформи її перевагами могли скористатися лише великі міста і об’єднані громади. Але їхній досвід, їхні історії успіху стали дуже важливими, бо підтвердили, що ми йдемо правильним шляхом. І тепер, коли новий територіальний устрій сформований, наше завдання на найближчий час – сформувати громади не просто як територіальні одиниці, а як систему органів місцевої влади, спроможної якісно і доступно надавати усі послуги людям», – сказав В’ячеслав Негода.

  Для цього, за його словами, до кінця року необхідно прийняти низку законів, проекти яких вже оприлюднені для обговорення. Ці законопроекти пропонують чітко розмежувати повноваження і ресурси між органами місцевого самоврядування різних рівнів, між органами місцевої і державної влади, передбачають створення можливостей для зростання місцевих бюджетів тощо.

   Щодо нових районів, заступник Міністра нагадав, що їхні функції значно зміняться – там майже не надаватимуть послуг, а в основному виконуватимуть координаційні та організаційні функції.

«Ми неодноразово говорили, що райони потрібні, насамперед, для організації територіальних підрозділів органів державної влади. Зважаючи на це, з’явилася дискусія, чи потрібні тоді районні ради. Думок і аргументів багато, але зараз маємо орієнтуватися на Конституцію, де районні ради передбачені. Поставити крапку у цій дискусії зможемо лише після змін до Конституції, які можна прийняти не раніше лютого наступного року. Поки ж маємо вносити зміни у законодавство, розмежовувати повноваження і ресурси між органами місцевого самоврядування в рамках чинної Конституції», – сказав В’ячеслав Негода.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь