НА ТЕРИТОРОІЇ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВСТАНОВЛЕНО ДВА РІВНІ ЕПІДЕМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ПОШИРЕННЯ COVID-19

Дата: 03.08.2020 09:41

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 31 липня було прийнято рішення про встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та на підставі оцінки епідемічних показників та з урахуванням обговорення Державна комісія з питань ТЕБ та НС вирішила:

встановити з 03 серпня 2020 року «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 у Житомирській області  у містах Житомир, Бердичів, Малин, Новоград-Волинський та у Любарському, Пулинському, Романівському, Черняхівському районах.

Жовта зона (+ обмеження зеленої), забороняється відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово.

Територія Лугинського району віднесена до «зеленого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Зелена зона передбачає:

1) перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

2) проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

3) кінотеатри із заповненістю на 50%;

4) перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

Постанова Кабінету Міністрів від 22.07.2020 641 набрала чинності з 01 серпня. Відповідно до документа, адаптивний карантин в Україні продовжений до 31 серпня 2020 року. Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Пам’ятайте! За порушення норм, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19, встановлено адміністративну та посилено кримінальну відповідальність!

Аби уникнути захворювання на коронавірусну інфекцію, дотримуйтеся основних правил:

– ретельно мийте та дезінфікуйте руки;

– носіть захисну маску в громадських місцях;

– уникайте великого скупчення людей та дотримуйтеся соціальної дистанції.