УРЯДОМ ЗАТВЕРДЖЕНО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІВ
Центри професійного розвитку педагогів консультуватимуть вчителів, надаватимуть психологічну підтримку та поширюватимуть інформацію про можливості підвищення кваліфікації. Відповідне Положення, яке регулює діяльність таких центрів, Уряд затвердив сьогодні, 29 липня 2020 року.
«Основні завдання центрів – сприяти професійному розвитку педагогів, забезпечувати їхню психологічну підтримку та консультувати їх із широкого кола питань, пов’язаних з освітнім процесом», – т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Центри будуть узагальнювати та поширювати інформацію про можливості професійного розвитку освітян: програми підвищення кваліфікації, вебресурси та інші інструменти, які зможуть стати у нагоді для їхнього професійного зростання.
Вони також координуватимуть діяльність професійних спільнот педагогів і надаватимуть психологічну підтримку педпрацівникам.
Центри проводитимуть консультації, зокрема, з наступних напрямів:
-
планування та визначення траєкторії професійного розвитку;
-
проведення супервізії;
-
розроблення документів закладу освіти;
-
впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного та інклюзивного підходів у навчанні;
-
застосування нових освітніх технологій;
-
організація освітнього процесу за різними формами, у тому числі з використанням технологій дистанційного навчання.
Утворювати Центр професійного розвитку педагогічних працівників може орган місцевого самоврядування, врахувавши потреби територіальної громади. Декілька засновників можуть спільно утворити Центр та укласти засновницький договір або договір про спільну діяльність. Сільські, селищні, міські ради можуть утворювати центри та організовувати їхню діяльність відповідно до Закону «Про співробітництво територіальних громад».
Керівництво Центром здійснюватиме його директор, якого призначатиме на посаду засновник за результатами конкурсу. Директором Центру може стати особа, яка має громадянство України, вільно володіє державною мовою, має вищу педагогічну освіту ступеня не нижче магістра, стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше п’яти років.