Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

КАБІНЕТОМ МІНІСТРІВ ПІДВИЩЕНО ДЕРЖАВНІ СОЦІАЛЬНІ СТАНДАРТИ ТА ГАРАНТІЇ

Дата: 02.07.2020 14:58
Кількість переглядів: 467

Урядом за дорученням Президента передбачається підвищення мінімальної заробітної плати цьогоріч.

Так, підвищення мінімальної заробітної плати відбудеться вже з 01 вересня – до 5 000 грн., з 01 січня 2021 року – до 6 000 грн., тобто майже на 20%, з 01 липня 2021 року – 6 500 гривень. 

Додаткові надходження до Пенсійного фонду України від підвищення мінімальної заробітної плати лише до кінця цього року можуть скласти майже 1 мільярд гривень.

Крім того, що з 01 липня відбулося підвищення прожиткового мінімуму на 4,5%, відповідно збільшились розміри державних соціальних гарантій та допомог згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік».

  Також відбулося збільшення пенсій: у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01 липня зростають мінімальні пенсії з 1638 до 1712 гривень, а також надбавки та підвищення до пенсій, які залежать від прожиткового мінімуму. Цього року планується ще одне таке підвищення, зокрема, мінімальний розмір пенсії з 1 грудня 2020 року становитиме 1769 гривень. Для непрацюючих пенсіонерів зросли мінімальна пенсія за віком, доплати за понаднормовий стаж.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна зазначила, що незалежно від того, працює особа чи ні, збільшився розмір встановлених до пенсії надбавок, підвищень, пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат, які базуються на величині прожиткового мінімуму, зокрема, для таких категорій: шахтарів, осіб з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб з інвалідністю внаслідок війни та учасників бойових дій, у тому числі, постраждалих учасників Революції Гідності.

Додатково повідомляємо, що з 01 липня 2020 року збільшено рівень забезпечення для дітей, які виховуються у малозабезпечених сім’ях, з 85% до 130% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Наразі опрацьовуються шляхи підвищення розміру прожиткового мінімуму з одночасним реформуванням системи соціальних виплат і допомог та оптимізацією видатків на забезпечення їх виплати.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь