ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ КАРАНТИНУ

Дата: 16.06.2020 15:39

Фото без описуШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ! ДОТРИМУЙТЕСЬ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ.

17 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон України № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким було встановлено адміністративну відповідальність та посилено кримінальну відповідальність за порушення норм, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.

Вищезазначений закон доповнив Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей».

«Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, –

тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – йдеться у статті.

Так, Законом № 530-IX передбачені штрафи за порушення карантину, санітарних правил і рішень місцевої влади з питань боротьби з інфекційними хворобами, які становлять:

від  17 до 34 тис. грн. – для громадян;

від  34 до 170 тис. грн. – для посадових осіб.

Протоколи про адміністративні порушення уповноважені складати поліцейські, саме ж стягнення накладає місцевий суд.

Пам’ятайте, що адаптивний карантин – це лише послаблення, а не ігнорування карантинних заходів!

Аби запобігти захворюванню на коронавірусну інфекцію, обов’язково дотримуйтеся основних правил:

регулярно дезінфікуйте руки та носіть захисну маску у громадських місцях;

уникайте великого скупчення людей та дотримуйтеся соціальної дистанції;

без нагальної потреби не виходьте із дому!

Виконавчий комітет Лугинської селищної ради