Впровадження системи НАССР
Дата: 30.10.2019 10:36
Кількість переглядів: 668
З 20 вересня набуває чинності вимога дотримання постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи управління безпечністю харчових продуктів - НАССР для останньої, яка мала відстрочку категорії операторів ринку - так званих малих форм, які постачають харчові продукти до кінцевого споживача і мають у своєму розпорядженні не більше ніж 10 людей робочого персоналу та займають площу не більше 400 кв. м. До них належать кафе, ресторани, кондитерські, кухні та харчоблоки, які готуютьїжу для шкільнихїдалень та харчоблоки (їдальні) дитячих садочків.
НАССР (постійнодіючіпроцедури, які засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках) має на увазі впровадження на підприємстві задокументованих процедур, за допомогою яких створюються умови для безпечного приготування якісних харчових продуктів. Зокрема, вони стосуються сфер планування виробничих, допоміжних і побутових приміщень підприємства, їх стану, захисту харчових продуктів від забруднення та сторонніх добавок, безпеки предметів і матеріалів, які контактують з харчовими продуктами, здоров'я і гігієни персоналу, поводження з відходами та сміттям, профілактики і боротьби з шкідниками, маркуваннятощо. Важливаумова НАССР, що підприємці повинні чітко документувати опис того, як на їхніх підприємствах дотримуються процедури по кожній з програм.
Найважливішим аспектом є те, що алгоритм дотримання процедур НАССР повинен знати конкретний співробітник з відповідними функціональними обов'язками. Наприклад, є вимога "проводити заходи щодо дезінфекції", але що саме вона має на увазі, на підприємствах без НАССР ніхто в повній мірі не знає, це не описано в жодному законодавчому акті. Підприємство, що впровадило НАССР, має чіткий опис і подання процедури дезінфекції в його приміщеннях: в описі вказується кількість прибирань і час їх проведення (наприклад, після кожної робочої зміни), засіб, який використовується для миття / дезінфекції (концентрація, в якій вінрозчиняється з водою). Вказується навіть те, змивається чи це засіб з поверхні після її обробки, чи ні, або навіть в невеликих точках, де тільки варять каву, фахівці з приготування кави будуть чітко знати, як саме вони повинні проводити процедуру миття рук, обробляти уніформу, в якій контактують з харчовою продукцією тощо.
Невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від тридцяти до сімдесяти п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від трьох до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат та зупинення роботи потужності.Уразі вчинення оператором ринку порушення вперше, державний інспектор може обмежитися приписом без оформлення відповідного протоколу.
Держпродспоживслужба Лугинського району.
« повернутися