Разом з батьками про вибір професії

Дата: 25.04.2019 15:48

Разом  з  батьками  дев’ятикласників  про  вибір  професії  сьогодні  говорили  на  зустрічі  у  Лугинській  гімназії, на  яку  на  запрошення  психолога  закладу  завітала  і  провідний  фахівець  з  профорієнтації  відділу  сприяння  зайнятості  в  Лугинському  районі Коростенського  МЦЗ  Ольга  Омельчук.  Фахівець  ознайомила  присутніх  з  ситуацією  на  ринку  праці, розповіла   про  професії,  які  є  актуальними  на  сучасному  ринку  праці  і  які  будуть  у  тренді  в  майбутньому, використавши  анімаційні  відеоролики  профорієнтаційного  спрямування, а  також  повідомила  в  яких  навчальних  закладах  України  можна  здобути  ці  та  інші  професії.

В  ході  зустрічі  пройшло  жваве  обговорення  проблеми  вибору  майбутньої  професії  школярами, впливу  на  цей  вибір  з  боку  батьків, мотивів, які  керують  вибором, та  помилок, яких  припускаються   учні, обираючи  фах.  Разом  з  присутніми  за  заході  учнями  було  детально  обговорено  формулу  правильного  вибору  професії «Хочу-Можу-Треба».

Крім  того, батьки  дізналися  про  нові  сервіси  Державної  служби  зайнятості: створеній  Платформі  з  профорієнтації  та  розвитку  кар’єри  та  профдіагностичного  комплексу  для  безкоштовного он-лайн  профорієнтаційного  консультування  «Моя  професія: консультаційна  мережа».

Під  час  заходу  12  батьків  отримали  корисні  поради  фахівця  служби  зайнятості  щодо  свідомого  вибору  дітьми  майбутньої  професії. Профінформаційна  робота  з  батьками  сприяє  глибшому  розумінню  їхньої  відповідальності  у  формуванні  професійних  вподобань  дитини, уважнішого  ставлення  до  дитячих  інтересів, здібностей  і  зміцненню  контактів  між  сім’єю  та  школою.

О.В. Омельчук     -  провідний  фахівець  з  профорієнтації