До учасників АТО - з розумінням і підтримкою

Дата: 22.03.2019 16:15

20  березня  у  відділі  сприяння  зайнятості  в  Лугинському  районі відбувся  інформаційний  семінар  для   військовослужбовців  та  учасників  АТО.  Основною  метою  заходу  стало  висвітлення  найголовніших  проблем  соціальної  та  правової  допомоги  учасникам  АТО  та  шляхів  їх  вирішення.

До  участі  з  заході  були  запрошені  представники  органів  влади, військового  комісаріату, управління  праці  та  соціального  захисту  населення  райдержадміністрації  та  демобілізовані  учасники  АТО.

Розпочала  захід  провідний  фахівець з  профорієнтації відділу  сприяння  зайнятості  Ольга  Омельчук, акцентувавши  увагу  присутніх  на  вимогах  сучасного  роботодавця  до  працівника. Вона також  зазначила  шляхи  усунення  певних  проблем  на  шляху  до  успішного  працевлаштування  та  вирішення  проблеми  зайнятості, зокрема  можливості  обрати  військову  службу  за  контактом  у  Збройних  Силах  України, як  альтернативу  професійного  майбутнього.  Тому  до  розмови  зразу  ж  приєднався  представник  районного  військового  комісаріату.

Начальник  відділення  забезпечення  Лугинського  районного  військового  комісаріату  майор  Олександр  Ходаківський  поінформував  присутніх  про  умови  та  терміни  укладання  контракту, збільшені  розміри  грошового  забезпечення, наявність  вакантних  посад  для  проходження  служби, перспективи  кар’єрного  росту  та нагадав про  пільги  та  соціальні  гарантії  військовослужбовцям  та  членам  їх  сімей.  Присутні  безробітні   цікавилися  умовами  перебування, матеріальним  та  військовим  забезпеченням.

Корисною  для  присутніх  учасників  бойових  дій  була  інформація  начальника  відділу  персоніфікованого  обліку  пільгових  категорій  громадян  управління  праці  та  соціального  захисту  населення  райдержадміністрації  Сергія  Антоненка. Питання, які  цікавили  присутніх, стосувались  нових  правил  надання  субсидій  та  отримання  компенсацій  на  тверде  паливо, знижок  на  електроенергію  й  газ  для  учасників  АТО, порядку  отримання  земельних  ділянок, соціальних  виплат  й  гарантій  Міністерства  оборони  України.

В  ході  проведення  заходу  до  спілкування  долучилася  і  головний  спеціаліст    мобілізаційної  та  режимно-секретної  роботи  апарату  райдержадміністрації  Галина  Рабощук. Вона  надала  інформацію  щодо  умов  цьогорічного  призову  на  строкову  військову   службу  та  торкнулася  теми  медичного  обслуговування, зокрема   санаторно-курортного  лікування  та  надання  психологічної  допомоги  учасникам  АТО, також  деяких  юридичних  аспектів  надання  допомоги  учасникам  бойових  дій  та  членам  їх  сімей.

Такі  зустрічі  дають  можливість безробітним  отримати  важливу  інформацію  з  першоджерел  і  озвучити  найбільш  хвилюючі  їх питання  тому кожен   із  8-ми  присутніх  на  заході  учасників  АТО мав  змогу  висловити  свою  думку  щодо  працевлаштування  в  сучасних  умовах,  поспілкуватись  між  собою  а  також  отримати  допомогу  у  вирішені  нагальних  проблем.