Питання боротьби з корупцією на часі.

Дата: 24.07.2018 15:57

З метою забезпечення здійснення ефективних і скоординованих дій щодо запобігання проявам корупції в усіх структурних підрозділах Овруцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області в 2018 році вжито ряд заходів спрямованих на запобігання, виявлення та усунення сприятливих для вчинення  корупційних правопорушень ризиків у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави, та недопущення виникнення конфлікту інтересів - ситуації, при якій службова особа виконуючи свої обов'язки має приватний інтерес (особисту заінтересованість), який хоча і не обов'язково призводить до прийняття неправомірного рішення або вчинення неправомірного діяння але здатний до цього призвести.

Практика свідчить про те, що серед найбільш поширених правопорушень пов’язаних  з недотриманням антикорупційного законодавства є :

- неподання або несвоєчасне подання суб’єктами декларування декларацій та повідомлень про суттєві зміни в майновому стані;

- нездійснення органами перевірки фактів несвоєчасного подання (неподання) суб’єктами декларування, які в ньому працюють (працювали) декларацій та неповідомлення НАЗК про виявлені зазначені порушення;

- порушення пов’язані з виконанням антикорупційних програм;

- невжиття заходів для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів ;

- порушення посадовими особами вимог щодо передачі в управління іншій особі корпоративних прав;

- прийняття рішення про призначення працівників на посади, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, без проведення стосовно  них спеціальної перевірки;

- незабезпечення умов для повідомлень працівниками про порушення вимог Закону України від 14.10.2014 року №1700-VІІ «Про запобігання корупції» тощо.

Дотримуючись принципів неухильного виконання антикорупційного законодавства та з метою упередження порушень його вимог в Овруцькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області розроблено Заходи щодо запобігання порушень антикорупційного законодавства та Заходи щодо усунення корупційних ризиків в діяльності управління. Постійно проводяться навчальні та роз’яснювальні заходи щодо застосування антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу.            Так, протягом 6 місяців 2018 року в об’єднаному управлінні питання протидії корупції та виконання вимог антикорупційного законодавства розглядалось на 2 апаратних нарадах.  Проведено шість занять-навчань з працівниками об’єднаного управління щодо застосування окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" .  Крім того,  головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції управління внутрішнього аудиту та фінансового контролю головного управління Пенсійного фонду України  в Житомирській області Віктором Поруцьким  26 червня 2018 року проведено виїзне технічне навчання з працівниками  управління на тему «Види відповідальності за порушення антикорупційного законодавства: адміністративна, кримінальна, дисциплінарна»

Двічі протягом І півріччя 2018 року проведено тестування з працівниками управління на знання законодавства про державну службу та антикорупційне законодавство, де працівники показали достатній рівень знань.

Державні службовці та службовці об’єднаного управління в повному складі своєчасно подали електронні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2017 рік. Крім того     е-декларації в день звільнення подали ще 2 особи, які припинили діяльність пов’язану з виконанням функцій держави за період з 01.01.2018 року по день звільнення.

В звітному періоді 2018 року випадків  корупційних правопорушень  не виявлено, працівників притягнутих до відповідальності за вчинення  корупційних правопорушень не має, випадків конфлікту інтересів не встановлено, скарг та звернень щодо можливих фактів корупційних та/або пов`язаних з корупцією правопорушень не надходило.

Постійно знаходять на контролі керівництва управління питання своєчасного виявлення, усунення та мінімізацію корупційних ризиків в діяльності об’єднаного  управління, причин, що їх породжують та умов, що їм сприяють, періодичного перегляду та забезпечення відповідності актуальним корупційним викликам і загрозам; створення механізмів запобігання виникненню, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності працівників об’єднаного  управління.

Начальник Овруцького об’єднаного

управління Пенсійного фонду України