Свято творчо обдарованих учнів та їх наставників «Сузір’я талантів - 2018»

Дата: 24.05.2018 08:58

18 травня 2018 року на базі районного  Будинку  культури   відбулося районне свято «Сузір’я талантів – 2018», на якому були вшановані школярі закладів освіти ОТГ,  Лугинського району та їх наставники, які у 2017 -2018 навчальному році здобули перемоги в обласних, всеукраїнських та міжнародних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, І-ІІ етапах конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, мистецьких творчих конкурсах та спортивних змаганнях.

Захід відбувся завдяки розумінню та підтримці депутатів Лугинської селищної ради, які виділили з бюджету 18 тис. гривень для проведення свята. Безпосередньо свято «Сузір’я талантів – 2018» було організоване відділом освіти, культури, молоді та спорту Лугинської об’єднаної територіальної громади (Сенчило Н.В.), за підтримки голови селищної ради Мельника Петра Івановича, голови районної ради Губарця Олександра Васильовича, за участю районної державної адміністрації (Ренкас О.І.), відділу освіти, молоді та спорту РДА (Борова О.М.) та спонсорської допомоги директора ТОВ «Агроінвест Лугини» Дем’янчука М.П.

На святі були присутні учні, їх наставники,  батьки та гості.

З вітальним словом до присутніх звернулися:  селищний голова Мельник П.І.,   голова районної ради Губарець О.В., перший заступник голови РДА Ренкас О.І., начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту ОТГ Сенчило Н.В., які подякували  педагогам та батькам за виховання дітей, а юним обдаруванням побажали  нових злетів і перемог.

Нагородження відбувалось у  восьми номінаціях: «Предметно – олімпійське»,  «Наукове», «Лідерське», «Творче»,  «Спортивне», «Музичне»,  «Професійне», «Родинне».

У цьому році вперше  запроваджено стимулювання талановитої учнівської молоді -  це премії голови районної ради та голови селищної ради для переможців, призерів обласного, всеукраїнського рівнів, стимулювання педагогів, які підготували переможців всеукраїнського рівня,  взявши на свої плечі  непростий обов’язок ростити обдарованість і  гідно виконали цю непросту місію.  Це результат, підтримка і стимул краще працювати. Діти  з радістю і гордістю отримали грамоти, дипломи, подяки та  грошові винагороди, наставники одержали подяки та премії від профспілок.

Під бурхливі оплески виходили на сцену учні  Лугинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, Лугинської гімназії імені В.П.Фількова, Липниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Миролюбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Жеревецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ», Путиловецького НВК «ДНЗ – ЗНЗ І-ІІІ ступенів», Кремненської ЗОШ І-ІІІ ступенів  тощо; вихованці Будинку дитячої творчості, музичної та дитячо-юнацької спортивної школи.

Надзвичайно яскравим та плідним, по-справжньому зірковим виявився  цей навчальний рік для  освітянської галузі: 11 призових місць на обласному ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін; 8 учасників  ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, з них 4 учнів стали призерами,  3 одержали посвідчення кандидатів   у дійсні   члени МАН.

Плідним був 2018 рік і для вихованців Будинку дитячої творчості, спортивної та музичної шкіл, які продемонстрували високу майстерність на обласних творчих, мистецьких, музичних конкурсах, фестивалях, спортивних змаганнях -  37 призових місць.

У цьому році великим досягненням є те, що учні закладів освіти ОТГ піднялися на щабель вище, здобувши перемоги не тільки на обласному, а й на Всеукраїнському рівні – 3 призових місця.

Гучно вітали глядачі нагородження  юних футболістів, волейболістів, баскетболістів, призерів боротьби вільної, тенісу настільного, армспорту . Наші спортсмени гідно виступають на обласних та всеукраїнських змаганнях і своїми перемогами прославляють громаду і Лугинський край.

Безумовно, піднятися на вершину слави допомогли здібним учням як особисті якості: наполегливість, жага знань, постійна допомога справжніх фахівців своєї справи, талановитих вчителів, наставників, так і постійна підтримка батьків.

Свято творчо обдарованих дітей «Сузір’я талантів»  супроводжувалося концертом, під час якого вихованці освітніх закладів, Будинку дитячої творчості, переможці та призери обласних  мистецьких конкурсів, ведучі концерту  вкотре продемонстрували свої таланти.

Хочемо висловити слова вдячності керівництву району за постійну підтримку освітянської галузі, ініціатив відділу, спрямованих на пошук і розвиток творчо обдарованої молоді.

Ми щиро бажаємо юним школярам, учнівській молоді подальших успіхів,  бажаємо знайти себе в житті, щоб обраний шлях був радісним і світлим.

Пам’ятаймо, що обдарованість скрізь потрібна і завжди знайде місце під сонцем.

Один мудрець сказав: „Якщо кожного вечора на небі з'являються зорі, значить це комусь необхідно”.  А нам, освітянам, батькам, громаді, - усім просто життєво необхідно, щоб на   Небосхилі досягнень ніколи не згасали, а запалювались нові яскраві сузір'я талантів і ширились горизонтами  Зоряних обріїв.

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Лугинської  сеищної ради