Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Розвиток якісної дошкільної освіти - пріоритетне завдання Лугинської об’єднаної територіальної громади

Дата: 26.03.2018 10:17
Кількість переглядів: 1316

  03.02.2018р.        

   Одним із основних напрямів державної освітянської політики в Україні, зокрема і на території селищної ради, визнано модернізацію системи дошкільної освіти з урахуванням принципів демократизації, гуманізації, індивідуалізації педагогічного процесу. В основу покладено пріоритетність дошкільної ланки в єдиній національній системі неперервної освіти, а основним завданням визначено забезпечення особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, здібностей, індивідуальних особливостей фізичного і психічного розвитку.

         На території селищної ради проживає 310 дітей дошкільного віку, з них 67 дітей п’ятирічного віку. Для даної категорії дітей створено мережу з 5 закладів дошкільної освіти: 1 самостійна одиниця та 4 освітні заклади у складі навчально-виховних комплексів, якими охоплено 219 дітей всього, та 67 (100%)  дітей п’ятирічного віку.

         У населених пунктах селищної ради,  де немає закладів дошкільної освіти, або ж діти не можуть відвідувати їх, запроваджено соціально-педагогічний патронат. При відповідних закладах функціонують консультативні пункти для батьків дітей раннього віку.

         Форма здобуття малюками дошкільної освіти обирається батьками.

         У закладах дошкільної освіти та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів виховний процес забезпечують 24 педагоги, з них: 1 завідувач, 1 музичний керівник, 1  інструктор з фізичного виховання, 1 логопед,  2 практичних психологи,  1 керівник гуртка англійської мови.

         Навчання та виховання дітей здійснюється за програмою «Українське дошкілля», яка повною мірою забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованої моделі дошкільної освіти.

         Освітня робота закладів дошкільної освіти відповідає основним вимогам Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.

         Формування готовності до систематичного навчання та шкільного життя дітей шестирічного віку актуалізується у зв'язку із переходом загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і тривалість навчання. У центрі уваги постають завдання щодо забезпечення дитині перед вступом до школи мінімально-освітнього ядра, що зробить особистість малюка життєво компетентною, адаптованою і адекватно зорієнтованою в навколишньому середовищі, підготовленою до систематичного навчання. Мотиваційна, емоційно-вольова, комунікативна, фізична підготовка майбутніх першокласників, розвиток пізнавальних психічних процесів і мовлення, прищеплення елементарних навчальних умінь – пріоритетні напрямки роботи з дітьми старшого дошкільного віку.

            На утримання дошкільної освіти з селищного бюджету у 2017 році виділено 2585,9 тис. гривень. Середня вартість утримання однієї дитини у закладі дошкільної освіти селищної ради становила 13 тис.740 гривень. 

         Харчування вихованців у закладах дошкільної освіти селищної ради  здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ», затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я  України від 17.04.2006 року № 298/277.  

         Згідно з рішенням сесії Лугинської селищної ради від 22.12.2017 року № 272 з 1 січня 2018 року  вартість харчування одного дітодня в ЗДО становить для дітей до 3-х років – 21,0 гривня, від 3-х до 6 (7) років – 22,0 гривні, у Красноставському НВК (одноразове харчування) – 15,0 гривень.

         Батьківська плата за харчування у закладах дошкільної освіти становить 40% від вартості харчування на день (незалежно від місця проживання).

         Разом з тим, з метою забезпечення харчуванням дітей соціально-незахищених  категорій у закладах дошкільної освіти сесією селищної ради затверджено  пільги.

         Позитивним моментом є те, що розпочато оновлення матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти (термосанація будівель, заміна вікон та дверей, забезпечення меблями, твердим і м'яким інвентарем, технологічним, холодильним обладнанням, іграшками тощо).

         У 2017 році  на покращення матеріально-технічної  бази закладів дошкільної освіти з селищного бюджету виділено 190,0 тис. гривень.

          Дошкільна освіта закладів освіти ОТГ постійно знаходиться в пошуку нових досягнень та пріоритетних перетворень.

         Головними завданнями об’єднаної територіальної громади є:

- забезпечення стабільного функціонування мережі закладів дошкільної освіти селищної ради;

- створення умов для максимального охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку, відкриття додаткових груп у закладах дошкільної освіти відповідно до потреб населення;

- покращення навчально-методичної  та матеріально-технічного забезпечення закладів дошкільної освіти за рахунок бюджету селищної ради.

                                                                                                                          Відділ освіти, культури, молоді та спорту

                                                                                                                          Лугинської об’єднаної територіальної громади« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь