Розвиток якісної дошкільної освіти - пріоритетне завдання Лугинської об’єднаної територіальної громади
03.02.2018р.
Одним із основних напрямів державної освітянської політики в Україні, зокрема і на території селищної ради, визнано модернізацію системи дошкільної освіти з урахуванням принципів демократизації, гуманізації, індивідуалізації педагогічного процесу. В основу покладено пріоритетність дошкільної ланки в єдиній національній системі неперервної освіти, а основним завданням визначено забезпечення особистісного зростання кожної дитини з урахуванням її задатків, здібностей, індивідуальних особливостей фізичного і психічного розвитку.
На території селищної ради проживає 310 дітей дошкільного віку, з них 67 дітей п’ятирічного віку. Для даної категорії дітей створено мережу з 5 закладів дошкільної освіти: 1 самостійна одиниця та 4 освітні заклади у складі навчально-виховних комплексів, якими охоплено 219 дітей всього, та 67 (100%) дітей п’ятирічного віку.
У населених пунктах селищної ради, де немає закладів дошкільної освіти, або ж діти не можуть відвідувати їх, запроваджено соціально-педагогічний патронат. При відповідних закладах функціонують консультативні пункти для батьків дітей раннього віку.
Форма здобуття малюками дошкільної освіти обирається батьками.
У закладах дошкільної освіти та дошкільних підрозділах навчально-виховних комплексів виховний процес забезпечують 24 педагоги, з них: 1 завідувач, 1 музичний керівник, 1 інструктор з фізичного виховання, 1 логопед, 2 практичних психологи, 1 керівник гуртка англійської мови.
Навчання та виховання дітей здійснюється за програмою «Українське дошкілля», яка повною мірою забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованої моделі дошкільної освіти.
Освітня робота закладів дошкільної освіти відповідає основним вимогам Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.
Формування готовності до систематичного навчання та шкільного життя дітей шестирічного віку актуалізується у зв'язку із переходом загальноосвітніх навчальних закладів на новий зміст, структуру і тривалість навчання. У центрі уваги постають завдання щодо забезпечення дитині перед вступом до школи мінімально-освітнього ядра, що зробить особистість малюка життєво компетентною, адаптованою і адекватно зорієнтованою в навколишньому середовищі, підготовленою до систематичного навчання. Мотиваційна, емоційно-вольова, комунікативна, фізична підготовка майбутніх першокласників, розвиток пізнавальних психічних процесів і мовлення, прищеплення елементарних навчальних умінь – пріоритетні напрямки роботи з дітьми старшого дошкільного віку.
На утримання дошкільної освіти з селищного бюджету у 2017 році виділено 2585,9 тис. гривень. Середня вартість утримання однієї дитини у закладі дошкільної освіти селищної ради становила 13 тис.740 гривень.
Харчування вихованців у закладах дошкільної освіти селищної ради здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», «Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ», затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року № 298/277.
Згідно з рішенням сесії Лугинської селищної ради від 22.12.2017 року № 272 з 1 січня 2018 року вартість харчування одного дітодня в ЗДО становить для дітей до 3-х років – 21,0 гривня, від 3-х до 6 (7) років – 22,0 гривні, у Красноставському НВК (одноразове харчування) – 15,0 гривень.
Батьківська плата за харчування у закладах дошкільної освіти становить 40% від вартості харчування на день (незалежно від місця проживання).
Разом з тим, з метою забезпечення харчуванням дітей соціально-незахищених категорій у закладах дошкільної освіти сесією селищної ради затверджено пільги.
Позитивним моментом є те, що розпочато оновлення матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти (термосанація будівель, заміна вікон та дверей, забезпечення меблями, твердим і м'яким інвентарем, технологічним, холодильним обладнанням, іграшками тощо).
У 2017 році на покращення матеріально-технічної бази закладів дошкільної освіти з селищного бюджету виділено 190,0 тис. гривень.
Дошкільна освіта закладів освіти ОТГ постійно знаходиться в пошуку нових досягнень та пріоритетних перетворень.
Головними завданнями об’єднаної територіальної громади є:
- забезпечення стабільного функціонування мережі закладів дошкільної освіти селищної ради;
- створення умов для максимального охоплення дошкільною освітою дітей п’ятирічного віку, відкриття додаткових груп у закладах дошкільної освіти відповідно до потреб населення;
- покращення навчально-методичної та матеріально-технічного забезпечення закладів дошкільної освіти за рахунок бюджету селищної ради.
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
Лугинської об’єднаної територіальної громади