Лугинський район, Житомирська область

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ЛУГИНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ! ПАМ’ЯТАЙТЕ: ПІД ЧАС ВІДПОЧИНКУ НА ПРИРОДІ БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

Щорічно пожежі в  екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні й святкові дні, коли відпочиває багато людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел загоряння. Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.

Зокрема, на Житомирщині спочатку року вже виникло 1 191 загоряння сухої рослинності, на загальній площі понад 2 500 га. Однак, цього року через аномально суху і теплу зиму, навесні сталися також масштабні пожежі у лісовових масивах. Загалом по області вже зареєстровано 1 701 загоряння в екосистемах. Про це повідомляють фахівці Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Житомирській області.

У 90% випадків причина їх виникнення – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Лугинська селищна рада закликає громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі, і не провокувати виникнення займань в екосистемах; берегти унікальну флору і фауну нашого Поліського краю!

• Не залишайте непогашеними багаття в лісі!

• Не кидайте НЕ загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку!

• Не випалюйте сміття на присадибних ділянках!

• Не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями!

• Слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем!

Також пам’ятайте, що має вкрай негативні наслідки розведення вогню у вітряну погоду – це сприяє миттєвому поширенню пожежі на значні площі, призводить до знищення обійсть громадян і навіть загибелі людей.

Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.